Oč při snížení splátek jde a jak to funguje?

Pro snížení splátek úvěrů a jiných dluhů se využívá tzv. konsolidace neboli sloučení několika úvěrů či půjček v jedinou. Pro konsolidaci je nutná nemovitost.

Menší půjčky jsou výrazně dražší než půjčky větší. Proto při sloučení půjček v jednu dochází i ke snížení celkové výše splátek. Současně se z více věřitelů stává věřitel jediný (banka ale i nebankovní instituce), který poskytne více prostředků a vyplatí ostatní. Výsledkem je, že dlužník má jen jednoho věřitele a jemu platí pouze jedinou výrazně nižší splátku.

Snížení splátek se často využívá i při záchranách předlužených nemovitostí. Zde jsou vysoké dluhy refinancovány novým, výhodnějším závazkem s nízkou úrokovou sazbou a nízkou splátkou. Výsledkem je stabilizace situace a záchrana nemovitosti před dražbou či nuceným prodejem v exekuci či insolvenci.

V čem je sloučení půjček nejvíce přínosné?

Největším přínosem sloučení půjček je výsledek, kdy máte jeden úvěr, jednu splátku a jednoho věřitele. Při tom vždy dochází ke snížení splátky a to i o desítky procent. Důvodem je skutečnost, že všechny banky a ostatní věřitelé půjčují menší úvěry o hodně dráž (za vyšší úrok) než větší úvěry. Stačí si porovnat nabídky úvěrů na internetu nebo se podívat na náš příklad vpravo:

Získejte nezávazně výhodný návrh

Reprezentativní příklad – výše úvěru: 300 000 Kč*, počet splátek: 84 (7 let), úroková sazba: 8,9% p. a., RPSN: 19,1 %, měsíční splátka: 5 796 Kč, popl. za uzavření smlouvy: 21 000 Kč, celková částka k úhradě: 507 864 Kč**

Jaké jsou další výhody snížení splátek?

Zjednodušení

Zjednoduší a zlevní se spravování dluhů, protože už máte jen jednoho věřitele a jeden dluh

Máte více možností

Konsolidace jsou velmi variabilní: slučovat lze nejen úvěry a půjčky, ale i dluhy na kreditních kartách, kontokorenty i leasingy a hypotéky

Máme přehled

Naší přidanou hodnotou je to, že neoslovujeme jen banky, ale i nebankovní instituce – často dokážeme najít variantu sloučení půjček a snížení splátky i v případě, kdy vám vaše banka už nepůjčí

Ušetříte čas

Sloučením půjček ušetříte i spoustu vašeho času při jednání s věřiteli a péči o vaše dluhy

Variabilní možnosti

Velkou výhodou je i to, že peníze poskytnuty v konsolidaci lze použít na splacení jakéhokoli dluhu či úvěru

Můžete získat víc

Mezi výhody snížení splátek konsolidací patří i to, že můžete získat další peníze navíc

Jsme společnost zkušených odborníků z oboru financí. K založení naší společnosti došlo v roce 2006. Celou dobu se soustředíme na pomoc lidem s jejich finančními potřebami. Ať už je to pomoc s dluhy, snížení splátek, záchrana nemovitosti, výhodné refinancování úvěrů a hypoték, nebo zajištění vlastního bydlení a ochrana majetku před inflací a časovým znehodnocením.

RÁDI VÁM POMŮŽEME

SLEDUJTE NÁS